Через поправки Лозового до КПК справи Майдану доведеться закрити – Генпрокуратура

379
Справи Майдану можуть закрити через поправки Лозового до КПК

Усі провадження щодо злочинів часів Революції гідності закриють через зміни до Кримінального процесуального кодексу, ухвалені Верховною Радою 3 жовтня.

Про це у коментарі Українському тижню заявив начальник Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк.

«Верховна Рада ухвалила зміни до КПК. Зокрема, врахували і поправки народного депутата Андрія Лозового. Відповідно до цих змін, усі провадження, які ми розслідуємо у злочинах проти Майдану, після вступу закону в дію треба буде закрити», – заявив представник ГПУ.

Він додає: згідно із новими положеннями КПК, пропонованими нардепом Андрієм Лозовим, якщо протягом року слідство не зможе встановити підозрюваних у скоєнні злочину, слідчий зобов’язаний закрити провадження.

«Якщо є зареєстрована справа за фактом скоєння злочину, але в ній немає підозрюваного і її не зможуть розслідувати впродовж року – провадження треба закривати. Поправки Лозового визначають, що слідчий матиме 6 місяців на розслідування загального строку і ще на 6 місяців терміни може подовжити суд. Все. Інших варіантів для продовження термінів не передбачено», – підкреслив очільник Департаменту спецрозслідувань.

За його словами, у змінах, пропонованих Лозовим, відсутні перехідні положення, які б регламентували дію нових норм щодо вже існуючих розслідувань.

«У Конституції прописано: якщо зміни до закону пом’якшують відповідальність підозрюваного – закон має зворотну дію. І це стосується лише Кримінального кодексу. Однак практика Європейського суду говорить, що і процесуальні зміни, тобто зміни до КПК, у випадку пом’якшення відповідальності також можуть мати зворотну дію», – зазначив Горбатюк.

Нагадаємо,у липні цього року Верховна Рада намагалася дати згоду на притягнення нардепа Андрія Лозового (Радикальна партія) до відповідальності. Йому інкримінували ч.2 ст. 212 Кримінального кодексу (ухилення від сплати податків).

За версією слідства, депутат не сплатив податків на суму приблизно в 1,8 мільйона гривень. До такого висновку слідчі прийшли, проаналізувавши електронну декларацію Лозового. Однак ВРУ не дала згоди на зняття з нардепа недоторканості і притягнення його до кримінальної відповідальності.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв