Розкол «Опоблоку» стане початком повернення до демократії на Донбасі – аналітик

475
На думку експерта, "Опоблок" уже втрачає своїх виборців

«Опозиційний блок» уже давно тріщить по швах. Вихід із фракції Вадима Рабіновіча, який створив власну партію «За життя», демонструє, що йти з «Опоблоку» вигідніше, ніж туди вступати. Про це розповів директор аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк.

За словами фахівця, партія почала втрачати виборців.

«Нині Рабіновіч має свою партію з певним рейтингом. Хтось в «Опоблоці» йому заздрить і не проти повторити такий міні-успіх. До того ж, в «Опоблоці» відчувається політична атрофія м’язів. Вони не працюють як партія, не виходять «у поля». Тримаються на олігархічних і проросійських домовленостях. Тому такі, як Рабіновіч, можуть легко забирати його електорат», – підкреслив політолог у коментарі 24.

Насправді, додає він, «Опоблок»  ніколи не був опозиційним і завжди підігравав владі.

«Фірташ і Ахметов мають свій місток довіри з Порошенком. Кожен має свої власні політичні і бізнес-проекти. У них різне бачення і різна залежність від Москви. І різний рівень стосунків з Юлією Тимошенко. В одного краще, в іншого гірше. Одні більше чекають виборів і перерозподілу влади. Інші – стабілізації і консервації того, що зараз є», – наголошує аналітик.

На його думку, від розпаду «Опоблок» тримають два фактори: проросійські корені і олігархічна порука. Однак, переконаний Давидюк, розкол політсили стане початком повернення до демократичного політичного процесу на сході України.

«Буде не один «Опоблок», а п’ять партій. Схід, на відміну від центру і заходу, постійно мав дві партії – «регіоналів» і комуністів. І ці партії завжди були проросійськими через олігархічний консенсус. Донбас заскучав за власними політичними партіями. Сьогодні через війну олігархічні впливи там багато в чому зруйновані. І починає відновлюватися політичний процес», – підсумував фахівець.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв