Київрада нарешті ухвалила рішення про українізацію обслуговування

882
Тепер у закладах харчування можна вимагати меню українською мовою

У всіх закладах громадського харчування у Києві має бути обслуговування державною мовою. Таке рішення ухвалили депутати столичної міськради на пленарному засіданні 5 жовтня.

Про це повідомляє офіційний сайт Київради.

80 депутатів підтримали поправки та остаточний текст рішення «Про заходи безпеки щодо забезпечення регіональної мовної політики в місті Києві».

Відповідно до документа, мовою роботи, діловодства і документації всіх органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій комунальної форми власності, а також мовою офіційних оголошень і повідомлень є державна мова.

Також у місцях громадського обслуговування при реалізації товарів і наданні послуг першочергово використовується державна мова.

«Одночасно, на прохання споживача, суб’єкт господарювання може використовувати будь-яку іншу іноземну мову для повного донесення інформації про товари та послуги, та для належного обслуговування споживачів. При цьому ми залишили пункт, який передбачає, що у всіх закладах громадського харчування обов’язкова наявність меню державною мовою. При обслуговувані відвідувачів персонал зобов’язується пропонувати меню українською, і лише на вимогу відвідувача, надавати меню будь-якою іншою мовою за наявності», – підкреслив автор рішення, депутат Київради Юрій Сиротюк.

Згідно з документом, на території Києва всі назви установ та підприємств, вивіски, плакати, афіші, публічні повідомлення, рекламні оголошення та будь які інші форми аудіo- і візуальної рекламної продукції виконуються державною мовою, а також – на розсуд власника такої інформації – будь-якою іншою мовою.

Водночас правило не поширюються на дипломатичні установи та офіційні представництва міжнародних організацій, які розташовані в столиці.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв