Україна узаконює підписані сепаратистами документи – політолог

394
Порошенко фактично змусив узаконити підписані сепаратистами документи?

Одне з положень законопроекту про реінтеграцію тимчасово окупованих територій Донбасу, запропонованих Президентом Петром Порошенком, передбачає посилання безпосередньо на Мінські домовленості. Фактично документи дипломатії другого плану де-факто отримують статус де-юре, оскільки Україна таким чином їх введе в своє законодавче поле. Про це розповів очільник Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик у коментарі 24.

«Україна вводить у своє законодавче поле Мінські угоди, які підписані сепаратистами і бандитами – Захарченком і Плотницьким. Збувається найкраща мрія Путіна про те, що це внутрішній громадянський конфлікт в Україні. А Росія може виступати в якості миротворця і претендувати на участь у майбутній операції місії ООН. Цього не можна допустити», – підкреслив політолог.

За його словами, скільки б влада в особі Президента не говорила, що перша частина законопроекту свідчить про визнання Росії окупантом, а території визнають окупованими, це жодним чином не заперечує введення в законодавче поле другої сторони переговорів у вигляді маріонеткових ватажків окупаційних режимів у Донецьку і Луганську.

Кулик переконаний: можна прописати зобов’язання, які Україна має в рамках досягнутих Мінських домовленостей, однак без прямих відсилок до самих документів, підписаних проросійськими бойовиками. Оскільки, пояснює він, це несе ризики тлумачення цього закону, якщо він набуде чинності, як такого, що визнає стороною переговорів бойовиків на Донбасі.

«США і ЄС намагаються пришвидшити імплементацію і безпекової, і політичної частин Мінських домовленостей. Внаслідок цього наступним кроком можуть стати вибори в ОРДЛО. І Україні доведеться з цим жити, оскільки Захід у такій архітектурі може визнати обрані адміністрації, з якими наша держава повинна мати якісь стосунки. Потрібно розробити закон у новій редакції», – підсумував експерт.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв