Білий дім має дати Україні летальне озброєння – ІноЗМІ

280
Брехня Путіна змінила ставлення політиків до летального озброєння для України

США повинні надати Україні оборонну зброю, зокрема протитанкові системи, щоб Росія не могла знову розпалити конфлікт на Донбасі.

Про це у статті для New York Times заявив колишній заступник державного секретаря США Ентоні Блінкен, передає Дзеркало тижня.

Він нагадує: тільки в серпні ОБСЄ зафіксувала на Донбасі близько 1000-1500 порушень перемир’я в нічний час доби.

«Українські солдати і мирні жителі щодня вмирають або отримують поранення. Тимчасово атак стало менше, але Москва цього місяця провела масштабні військові навчання на Заході Росії і Білорусі, викликавши страх перед ще більшим наступом», – підкреслює експерт.

Також він констатував, що президент Росії Владімір Путін намагається дестабілізувати обстановку в Україні, щоб загнати її в свою так звану сферу впливу.

За словами Блінкена, Білий дім тихо розробляє політику, яка могла б розбити лід, однак поки невідомо, чи погодиться з нею президент США Дональд Трамп.

Він переконаний: основні радники президента США (віце-президент Майк Пенс, держсекретар Рекс Тіллерсон, міністр оборони Джеймс Маттіс і радник із національної безпеки Герберт МакМастер) правильно розуміють окупацію Росією частини України і об’єдналися в єдиний фронт.

На думку автора, для зазначених осіб – це грубе порушення фундаментальних основ міжнародного устрою, який США допомогли встановити після Другої світової війни.

«Росія не може вирішувати майбутнє України. Команда Трампа правильно вважає, що якщо США не зможуть виступити проти порушення цих принципів, міжнародний порядок, який побудувала Америка, ослабне», – ідеться у статті.

«Перешкодити Путіну знову розпалити ситуацію на Сході України чи навіть відкусити ще шматок країни могло б знання, що російські війська зазнають серйозних втрат, якщо зважаться на таке. Канцлер Німеччини Анґела Меркель була головним противником передачі Україні летального зброї, але тепер вона готова до цього. Коли слухаєш брехню Путіна з року в рік, це призводить до такого ефекту», – підсумував Блінкен.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв