За інформацією російської розвідки – в України трикратна перевага

727
В українських бійців - трикратна перевага над російськими найманцями

Заява очільника Генштабу ЗСУ Віктора Муженка про численні втрати українських бійців у випадку силового сценарію звільнення Донбасу – більше політична, ніж військова. Вона має на меті затвердити в умах і душах українців думку, що мирному плану Президента Петра Порошенка немає альтернативи. Таку думку висловив військовий експерт Олег Жданов.

Фахівець переконаний: Муженко не може сказати в іншому контексті, оскільки він провідник політики Порошенка.

Водночас, додає він, можна прорахувати різні варіанти прогнозів втрат. В одному випадку втрати будуть великими, а в іншому – мінімальні. Якщо у противника буде угруповання з 200 танків, 300 бойових машин, 100 реактивних систем залпового вогню і 200 знарядь, тоді треба йти в атаку, як 1941 року, і втрати будуть серйозними.

«Основні фактори при таких підрахунках – чисельність військ противника, кількість танків, гармат, літаків і укріплення оборони. Плюс мотивація. Секретар РНБО Турчинов офіційно озвучував цифри щодо чисельності противника – близько 35-40 тисяч осіб з урахуванням найманців і колаборантів. При цьому російська розвідка оцінює наші угруповання чисельністю 80-90 тисяч. Тобто у нас практично трикратна перевага», – підкреслив Жданов у коментарі 24.

Тому, переконаний аналітик, важко сказати, в яких коефіцієнтах робив прорахунки Муженко, в результаті чого вийшли такі великі втрати. Оскільки в України ще є партнери, які нам допомагають. Зокрема, два авіаційних крила зосереджені в Польщі і Прибалтиці.

«На ескалацію конфлікту на Донбасі Росії ніхто не дасть піти. Якщо РФ вирішить підняти авіацію, то в небі її зустріне авіація НАТО. Плюс українська ППО. Для того, щоб говорити про успішність застосування авіації, треба знищити нашу ППО», – підсумував експерт.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв