Соціологи не можуть порахувати українців через окупацію Криму і Донбасу

309
Через ситуацію на Донбасі і в Криму соціологи не можуть порахувати українців

Окупація Росією Криму та Донбасу заважає Україні здійснити черговий перепис населення, який востаннє відбувся іще 2001 року.

Про це в інтерв’ю Українській правді повідомила директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені Михайла Птухи, академік Елла Лібанова.

«Є політичні проблеми його проведення – це Крим і Донбас. Ми не можемо туди зайти, щоб провести перепис», – підкреслила фахівець.

За її словами, було проведено аналіз, який продемонстрував, що нині відома українцям чисельність населення насправді не така.

«Скажімо, зараз нас не 42 мільйони, а, припустимо, 40 мільйонів. Але це не катастрофа. Це неприємна річ – таке дізнатися, але не катастрофа», – стверджує соціолог.

Також вона додала, що населення країни скорочується через занизьку народжуваність та зависоку передчасну смертність, особливо чоловіків та сільських мешканців: «Дається взнаки і поширеність нездорового способу життя, і погані умови праці, і зависокі травматизм та смертність на дорогах, і забрудненість довкілля, і негаразди з медициною».

На думку Лібанової, найкращим варіантом для України було б зараз «довести до розуму» демографічний реєстр і уточнювати його дані переписами. Так, наголошує вона, це роблять у більшості розвинених країн.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв