Закон Порошенка про реінтеграцію знімає відповідальність із влади – експерт

378
Богдан Яременко, дипломат, керівник громадської організації «Майдан закордонних справ»

Голосування за закони щодо реінтеграції Донбасу – політична інтрига Президента України Петра Порошенка. Йому потрібно було задовольнити патріотів, щоб вони отримали згадку про країну-агресора і зовнішню агресію, і водночас – задовольнити Росію і країни Заходу, підтвердивши курс на виконання Мінських домовленостей. Про це розповів очільник правління «Майдану Закордонних Справ» Богдан Яременко.

«Назвавши когось агресором і заявивши, що ми відбиваємо зовнішню агресію, треба виконувати законодавство. Зокрема, закон про оборону, який зобов’язує вводити воєнний стан, формувати ставку Верховного командуючого. Всього цього в законі про реінтеграцію немає. Тому цей документ традиційно в дусі української влади. Такі собі гібридні підходи, які знімають з неї відповідальність і перекладають на когось іншого. В даному випадку на парламент і ЗСУ», – підкреслив Яременко у коментарі 24.

За його словами, продовження дії на рік закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» має характер буйного ідіотизму.

«Це не законодавчий, а політичний акт, який спрямований на те, щоб імітувати виконання Мінських домовленостей. Закон про особливий статус ОРДЛО фактично передбачає, що ці райони можуть упродовж наступного року мати особливі повноваження, якщо відбудуться місцеві вибори 7 грудня 2014 року. Ці вибори 2017 року ніхто провести не може. Загалом ці закони не змінять ситуацію на Донбасі. Вони породжують ще більше питань», – підсумував дипломат.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв