Олександр Солонько: Влада хоче вчепитися в карк націоналістів після своєї ганьби

362
Політичний аналітик Олександр Солонько

Складно без іронії спостерігати як влада силкується вчепитися в карк націоналістам після того, як черговий раз зганьбилася в четвер та п’ятницю. Мова не лише про «козлів» та інші перли. Мова загалом про ситуацію, коли депутати від влади грудьми стали на захист намагань правлячого класу продати ще частину державного суверенітету в обмін на зовнішню легітимність в очах Заходу і Росії.

Волання про «агентів кремля» і «кремлівські вуха» від спікерів влади та придворних «експертів» (то взагалі окрема тема – багато з тих, хто працював на регіоналів, працює на нинішню владу) виглядають просто жалюгідно, хоча, очевидно десь таки свою справу зроблять. Благо для влади, що власну інтелектофобію вона активно насаджує і українцям.

Хоча і факти говорять про те, що позиція влади по «законах по Донбасу» гнила і її дії це підтверджують.

Проект закону, №7164 (продовження спецстатусу – федерація, по суті), під час голосування за ухвалення в цілому зібрав 229 голосів парламентарів. 122 з них дала фракція БПП, 59 – НФ, 19 – депутатська група «Відродження», 9 – «Опоблок». 10 віддали позафракційні, 8 – «Воля народу» і ще 1 – «Самопоміч».

Тобто цей законопроект прийнятий завдяки голосам регіоналів. Це перший момент.

І другий – це те, що влада похапцем із порушенням регламенту запускає процес введення його в дію. Статтею 130 регламенту Верховної Ради передбачається, що народний депутат у дводенний строк може письмово звернутися до Голови Верховної Ради України з обґрунтованою пропозицією про внесення уточнень до прийнятого закону. У цьому разі Голова Верховної Ради України не підписує закон без розгляду зазначених пропозицій Верховною Радою. Порушуючи цю статтю, спікер Верховної Ради Андрій Парубій відразу підписав цей закон. Негайно.

Чи поводять так себе люди, впевнені в своїй беззаперечній правоті? Питання риторичне. Але хіба це важливо?! Що може бути важливіше за димову шашку та обґрунтування чому народний депутат правий, коли називає людину, яка обстоює позицію державного суверенітету «козлом». Натомість людина, Іванющенка, до якої так закликала пані дружина Генпрокурора – є великим патріотом України і ніяким не агентом чи «вухом» Кремля.

Джерело: Олександр Солонько

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв