Міжнародні організації розкритикували політику Туреччини щодо мігрантів

237
Організація Об’єднаних Націй розкритикувала умови угоди між Європейським Союзом і Туреччиною щодо повернення мігрантів.

Директор європейського бюро Управління верховного комісара ООН у справах біженців Венсан Коштель наголосив, що «втомився від розмов про нелегальних мігрантів». Домовленості ЄС і турецької сторони щодо повернення тисяч біженців із країн Близького Сходу й Африки до Туреччини стали підставою для особливо гострої критики високопосадовця.
За його словами, внесок турецької влади у розв’язання цієї проблеми значно більший, аніж допомога Євросоюзу. Радіо Свобода інформує, що Туреччина вже надала притулок майже для 3 мільйонів біженців, здебільшого йдеться про мігрантів із Сирії.
Нагадаємо, 7 березня цього року під час саміту ЄС-Туреччина єврочиновники пообіцяли значно збільшити обсяги фінансової підтримки для турецької сторони й посприяти запровадженню безвізового режиму для турків уже у червні. У свою чергу, турецька влада зобов’язана пускати до країни біженців, яких європейські держави визнали нелегальними мігрантами.
Домовленості розкритикувала й організація Amnesty International, керівництво якої назвало цю угоду дрібною міжнародною торгівлею, що не враховує справжні інтереси тих, про кого у цій ситуації дійсно повинні думати Туреччині й ЄС.

Коментарi

Коментарiв