Земан поводиться неадекватно – чеські ЗМІ про скандальну заяву щодо Криму

284
Навіть чеські ЗМІ критикують заяву Земана щодо Криму

Скандальна заява президента Чехії Мілоша Земана про те, що питання анексії Криму потрібно владнати грошовими компенсаціями офіційному Києву, обурила Україну,  тож вона має повне право ображатися на подібні пропозиції.

Слова Земана йдуть урозріз із позицією чеського уряду і зовнішньою політикою країни, яка жодного разу не лобіювала скасування санкцій проти Росії у зв’язку з її діями в Україні. Про це пише генеральний директор видання Аktualne.cz Ян Ліпольд.

Представники чеської влади іще в листопаді 2016 року одноголосно підтвердили, що про скасування антиросійських санкцій не може бути й мови, доки не усунені причини, через які санкції були введені, нагадує автор публікації.

Тому, переконаний Ліпольд, пропозицію Земана, яка полягає в тому, що Україна буквально має «продати Крим» і забути про проблему, варто сприймати як неадекватну.

«Уряд Чехії відповідає за зовнішню політику, а президент республіки представляє державу на міжнародному рівні, проте, на відміну від інших політиків, безвідповідально ставиться до виконання своїх функцій. Ми просто не можемо змусити світ розбиратися в нюансах наших конституційних повноважень – глава держави у Страсбурзі говорить від імені держави. Крапка. Тому, закликаючи від нашого імені до скасування санкцій (а це важлива міжнародна тема), Земан поводиться неадекватно», – підкреслив чеський журналіст.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв