Facebook допоміг російському вторгненню до України – ІноЗМІ

332
Facebook допомагав російському урядові заглушити голоси опозиції до Росії

Багато хто в Державному департаменті намагався допомогти колегам в Україні, Грузії та в інших місцях. Водночас Facebook просто не був відповідальним. Про це заявила колишній заступник помічника держсекретаря США з стратегічних цифрових технологій Мойра Вейлан, коментуючи сюжет MSNBC «Як Facebook допоміг російському вторгненню до України».

«Російські оперативники інформаційної війни використовували дивовижно успішну технологію, щоб прибрати українські голоси з Facebook, і позбавити росіян конкуренції в інформаційному просторі під час вторгнення до сусідньої держави», – заявила ведуча MSNBC з посиланням на видання The Daily Beast.

Технологія полягала в тому, що росіяни знаходили українських активістів, які захищали позицію України в російсько-українському конфлікті, переходили на повідомлення в Facebook цих осіб і натискали «поскаржитись на допис». Яким би не було це повідомлення або фото, вони стверджували, що це порнографія, або інша категорія дописів, які Facebook повинен видаляти.

Ведуча прирівняла цю тактику до ситуації, коли один сусід скаржиться в поліцію на іншого просто, щоб завдати сусідові прикрість у вигляді візиту поліції хоча той нічого поганого не робив.

Однак, ідеться у сюжеті, у ситуації з Росією, масштаб був інший. За державної підтримки Росії, такі скарги надсилались сотні разів проти кожного з дописів українських активістів, що призводило до заборони їх доступу до ресурсу.

«Таким чином, Facebook допомагав російському урядові заглушити голоси опозиції до Росії в той час, як Росія проводила вторгнення», – додала ведуча.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв