Висмикнули середню ланку в корупції – політолог про скандал у Міноборони

283
Викриття корупційної схеми розтрат у Міноборони України – серйозний виховний елемент для чиновників

Викриття корупційної схеми розтрат у Міністерстві оборони України – серйозний виховний елемент для чиновників. Своєрідне капіталістичне змагання між Національним антикорупційним бюро, Генпрокуратурою і Службою безпеки призводить до створення широкого фронту наступу на злочинність. Таку думку висловив виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Олександр Леонов.

«Щука в річці, щоб карась не дрімав. Коли висмикують з ланцюга середню ланку – це б’є по системності корупції. Треба зробити цей ланцюг небезпечним, щоб чиновники почали відмовлятися від участі в корупційних схемах», – прокоментував новину для 24 експерт.

За його словами, корупцію іще не скоро вдасться подолати, оскільки суспільство будувалося на системній корупції, і в неї залучена вся владна вертикаль.

Невідворотність покарання, переконаний Леонов, – головний фактор у боротьбі з корупцією. Однак важливі три ключових моменти: масоване залучення нових технологій в управління державою, дерегуляція, зменшення впливу чиновника на різні дозволи, процеси в бізнесі і робота силовиків щодо невідворотності покарання.

Нині ж, додає політолог, головне, щоб справу передали до суду. Поки ми не чули, що гучні справи передані до суду.

«Про ефективність будь-якої силової структури можна говорити за результатами розслідувань. Економічні злочини складні для розкриття. Тому важлива якість слідства. Особливо, що стосується законності збору доказів, тому що в суді частина цих справ може розсипатися. Вже давно народні депутати могли ухвалити зміни до законодавства і дозволити провокування хабара. Розмов багато, а рішень немає», – підсумував фахівець.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв