Штати продовжили чинність санкцій проти Ірану

318
Президент Сполучених Штатів Америки Барак обома затвердив рішення про продовження чинності санкцій проти Ірану у зв’язку з ядерною загрозою.

«Деякі дії та політика іранського керівництва суперечать інтересам США в регіоні та продовжують створювати надзвичайну загрозу для національної безпеки, зовнішньої політики й економіки Сполучених Штатів. У зв’язку з цим я ухвалив рішення про необхідність продовжити оголошений раніше національний надзвичайний щодо Ірану й залишити чинними певні санкції проти цієї держави у відповідь на загрозу», − цитує Укрінформ лист Обами до американського Конгресу.
Президента Штатів також зазначив, що в січні поточного року набув чинності Спільний всеосяжний план дій у рамках домовленостей п’яти постійних членів Ради безпеки й Німеччини. Це стало підставою для скасування санкцій проти іранської влади після їх оголошення у зв’язку з її діями щодо ядерної програми.
Обома підкреслив, що обмеження, не пов’язані з ядерною галуззю, поки залишатимуться чинними, хоча скасування деяких санкцій кардинально змінило політику Штатів щодо цього питання.
Додамо, 9 березня цього року, незважаючи на загрозу оголошення нових економічних санкцій, Іран здійснив пробний запуск двох балістичних ракет, які можуть бути загрозою для ізраїльських територій.

Коментарi

Коментарiв