Скандал із відокремленням Закарпаття: що Україна повинна зробити з Угорщиною

1231
Український дипломат, колишній очільник Міністерства закордонних справ Володимир Огризко

Україна має право звернутися до відповідних структур Європейського Союзу щодо акції «Самовизначення для Закарпаття», що відбулася в Угорщині 13 жовтня. Те, що відбувається в цій країні, є проблемою не лише для України, але і для всього ЄС.

Таку думку у коментарі Обозревателю висловив колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко.

«Мені здається, що те, що зараз відбувається в Угорщині, є не лише проблемою для України, але проблемою для всього Європейського Союзу. Ті небезпечні тенденції, які ми спостерігаємо у внутрішній політиці Угорщини, свідчать про те, що, якщо не реагувати на них, вони можуть розвинутися до подібних проблем», – переконаний дипломат.

За його словами, закон про освіту був лише приводом для того, щоб почати розкручувати націоналістичну істерію, для якої немає жодних підстав.

Пояснюючи, чому подібна акція стала можливою, Огризко підкреслив: «Ця угорська влада має на меті підігрів націоналістичних настроїв. Ідея великої Угорщини виникла не сьогодні – це ідея фікс багатьох політиків в Будапешті, просто сьогодні вона набуває абсолютно неадекватних форм».

Експерт визнає: українська сторона зробила всі дипломатичні кроки, які повинні були бути зроблені в такій ситуації, і тепер «ми дуже спокійно і делікатно можемо поставити це питання в Брюсселі перед відповідними структурами».

Врешті-решт, додає фахівець, у нас є всі інструменти для цього – Угода про асоціацію, де передбачені і консультації, і можливість переговорів з тих чи інших питань. Тому без додаткового напруження і екзальтації ми можемо просто перевести це в рутинне русло.

На думку екс-міністра, акція в Угорщині не може призвести до ланцюгової реакції в інших європейських країнах, що межують з Україною. Водночас іноді Україні слід було б діяти жорсткіше, не боячись, що у когось може статися серцевий напад.

«Так буває: якщо людина ризикує робити дурниці, це може негативно позначитися на її здоров’ї», – підсумував Огризко.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв