Експерт назвав конфлікт на Донбасі основною перепоною для вступу України до НАТО

180
Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник прокоментував заяву Президента ЄК щодо неможливості вступу України до НАТО протягом найближчих 20-25 років.

Нагадаємо, під час виголошення промови щодо референдуму в Нідерландах, на якому обговорять питання Угоди асоціації України з ЄС, Президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер зазначив, що протягом найближчим 20-25 років українська сторона не зможе стати членом Євросоюзу або НАТО.
«Це була спроба заспокоїти учасників референдуму в Нідерландах, що вони наступного дня не отримають ще одного члена, якому треба буде постійно допомагати», − прокоментував заяву Юнкера Мельник.
За його словами, говорити про перспективу членства в ЄС або НАТО протягом найближчих 20-25 років надто необачливо, хоча Україна дійсно не зможе приєднатися до цих організацій протягом 3-5 років.
«Слід визнати, що Росія домоглася однієї зі своїх цілей − перекрити Україні шлях до повноправного членства в Альянсі. Країна, яка має гарячий чи тліючий конфлікт на своїй території, навряд чи може розглядатися керівництвом НАТО як потенційний член із точки зору зміцнення безпеки організації. Аргумент того, що цей конфлікт із моменту ухвалення політичного рішення стає конфліктом НАТО з Росією, надто потужний, щоби навіть теоретично розглядати таку можливість у найближчому майбутньому», − висловив думку експерт.

Коментарi

Коментарiв