Польща не прийматиме біженців через надлишок українців

541
У Польщі нараховується понад мільйон українців

Польський уряд не погодився приймати мігрантів у рамках нової програми переселення в Європейському Союзі по їх переміщенню з огляду на безпеку

Про це заявив міністр внутрішніх справ Польщі Маріуш Блащак, повідомляє місцеве видання РАР.

«Польща не декларуватиме прийому (біженців), оскільки ми вже прийняли українців, які є в Польщі. Для нас пріоритетом, найважливішим завданням є безпека. Такими ідеологічно мотивованими концепціями як розподіл, переміщення я не буду наражати Польщу і поляків на загрози», – підкреслив Блащак.

На його переконання, переселення не є ефективним механізмом. Воно лише призведе до великої хвилі міграції біженців до Європи – не тисяч, а мільйонів осіб.

Також політик додав, що в Польщі нараховується понад мільйон українців, які частково є трудовими мігрантами, а частково – виїхали із країни після вторгнення Росії. Окрім того, на відміну від мусульман, українці дуже добре інтегруються в сусідній державі.

Довідка. Наприкінці вересня Європейська комісія запропонувала створення нової європейської програми переселень, у рамках якої впродовж двох найближчих років серед країн Європи розподілять 200 тисяч біженців з півдня, які потребують міжнародного захисту. У зв’язку з цим ЄК хоче відкрити легальні канали для біженців, які шукають притулку в ЄС. Система не буде обов’язковою для держав-членів, а є лише рекомендацією.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв