Пайєтт підтримав позицію України щодо Мінських домовленостей

219
Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт назвав створення безпечних умов головною умовою для проведення виборів на Донбасі.

«Для Сполучених Штатів дуже чітко зрозуміло, що першим суттєвим кроком у виконанні Мінських домовленостей є встановлення безпеки. Ніхто не очікує, що відбудуться вибори або буде досягнутий прогрес у Раді щодо виконання зобов’язань, поки українські солдати продовжують гинути майже кожного дня», − наголосив Пайєтт.
Він також підкреслив, що для проведення виборів на територіях тимчасового окупованого Донбасу згідно з міжнародними стандартами і врегулювання конфлікту Україні доведеться звернутися за допомогою до іноземних партнерів.
Посол висловив надію, що вибори на сході України відбудуться відповідно до стандартів Організації з безпеки та співробітництва в Європі. Для цього українська влада повинна зробити необхідний запит, пізніше міжнародні організації проведуть відповідні консультації.
Крім того, на думку Пайєтта, в рамках Мінських домовленостей Російська Федерація, в першу чергу, повинна припинити «посилати війська, танки, ракети через кордон, звільнити всіх заручників, включаючи, і це дуже важливо, Надію Савченко, для того, щоби забезпечити припинення вогню, стримати сепаратистів, яких контролює Кремль».

Коментарi

Коментарiв