Інакше все стане раком – Матіос звернувся до Парубія через судову реформу

450
Матіос просить Парубія не підписувати і не передавати на підпис главі держави закон про судову реформу

Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос закликав спікера Верховної Ради Андрія Парубія не підписувати і не передавати на підпис главі держави закон про судову реформу (законопроект № 6232).

За словами Матіоса, цей документ містить спірні поправки до Кримінально-процесуального кодексу, які можуть паралізувати роботу правоохоронних органів. Про це він пише у блозі на сайті Обозреватель .

Зокрема, стверджує прокурор, раніше родичі могли на третій день після вбивства отримати труп свого родича і поховати за християнським звичаєм. Згідно з новим законом, цей термін становитиме 8-10 днів.

Серед інших недоліків законопроекту він підкреслив, що народні депутати «втратили» статтю 297.1, яка регламентувала спеціальний порядок досудових заочних розслідувань, які велися у справах Майдану.

«Тобто законодавець зробив все, щоб в Україні настало, по-перше, невдоволення народу від практичної незручності смерті. По-друге, обнулив заочне розслідування проти всіх «державних діячів у вигнанні», які втекли, привівши країну до війни. По-третє, у результаті виключення цієї статті жоден із учасників терористичної організації «ДНР» – «ЛНР», хто обстрілює наші території, хто вбиває, тепер не може бути фігурантом розслідування, оскільки ми їх не затримали, ми просто проводимо спеціальні досудові розслідування», – стверджує Матіос.

«Як можна так удосконалювати закон, що все стане, вибачте, раком?.. Тому, пане Парубій, глава вищого представницького органу української держави, схаменіться, не робіть редакційно-технічно юридичних напрацювань і не замінюйте законодавця, не смійте підписувати і подавати на підпис закон главі держави. Не підставляйте ні себе, ні президента, ні країну», – заявив головний військовий прокурор країни.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв