Експерт пояснив причини відмови ЄК щодо безвізового режиму Україні

227
Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник проаналізував причини відмови Європейської комісії Україні щодо візової лібералізації.

Нагадаємо, раніше ЄК обіцяла ухвалити рішення щодо безвізового режиму для України та Грузії одночасно, проте за кілька днів до відповідних перемовин єврочиновники відтермінували розгляд українського питання, у той час як Грузія отримала ствердний вердикт.
«Відповідь проста й очевидна. Для скасування візового режиму Євросоюз оголосив Україні певні умови, причому ці умови не нав’язувалися, а були предметом домовленості обох сторін. Українська влада взяла на себе зобов’язання виконати їх, але не зробила цього. Незважаючи на те, що європейські чиновники не раз нагадували українським колегам про взяті на себе обов’язки і вказували на спроби якимсь чином обійти їх, наприклад, в останню мить змінивши редакцію закону, як це було у випадку з нормою про електронні декларації доходів чиновників у законі «Про запобігання корупції». Це те, що називають неспортивною поведінкою», − наголосив експерт.
Він також підкреслив, що українські високопосадовці не змінили своєї тактики навіть після того, як дізналися про негативну резолюцію Європейської комісії. Натомість політики намагаються знайти виправдання своєму провалу, зокрема вони звинувачують у цьому референдум у Нідерландах щодо візової лібералізації для України й конфлікт на Донбасі.
Грузія ж виконала всі вимоги Європейського Союзу. Зазначимо, ЄС оголосив приблизно однакові умови як для грузинської, так і для української влади для запровадження безвізового режиму.

Коментарi

Коментарiв