ВРУ схвалила медичну реформу

316
Нардепи ухвалили медичну реформу

Верховна Рада України підтримала медичну реформу – проект закону «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів».

За законопроект у другому читанні та в цілому проголосувало 240 народних депутатів.

Вказаний законопроект є базовим для медичної реформи. Зокрема, у ньому передбачено гарантований пакет послуг і лікарські засоби за рахунок державного бюджету для громадян України. Документ передбачає, що за рахунок держави будуть оплачувати надання екстреної, первинної та паліативної медичної допомоги. Іще однією новацією є зміна принципу фінансування – замість витрат на «ліжко-місце» тепер використовуватимуть принцип «гроші ходять за пацієнтом».

У Міністерстві охорони здоров’я планують, що за кожного пацієнта сімейному лікарю нараховуватимуть 370 гривень. За малих дітей та людей похилого віку платитимуть удвічі більше, однак не вся ця сума йтиме до лікаря.

У неї закладені також видатки медзакладу. Тобто кошти підуть не лише на оплату праці сімейного лікаря, а й медичного персоналу, комунальні платежі та витратні матеріали. Попри це чиновники запевняють, що зарплата зросте.

Зміни передбачають, що бюджетним коштом людей рятуватимуть в екстрених ситуаціях та доглядатимуть під час смертельного захворювання. Безкоштовними також будуть пологи. Натомість з власної кишені пацієнту доведеться заплатити за естетичну медицину, частково стоматологію та звернення до вузького спеціаліста без скерування.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв