ІноЗМІ: Антикорупційний суд – шанс сформувати в Україні незалежну судову систему

237
Експерти наполягають на створенні антикорупційних судів в Україні

Україні необхідне створення спеціального антикорупційного суду, оскільки це єдиний шанс для держави сформувати судову систему, незалежну від владної верхівки.

Антикорупційний суд також важливий для завершення формування нової антикорупційної екосистеми, що складається з Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) і Спеціальної антикорупційної прокуратури (САП). Про це пише Олена Трегуб у статті для Atlantic Council.

Статут спеціалізованого вищого антикорупційного суду відображено в Законі України «Про судоустрій і статус суддів», що був представлений президенту і схвалений 2016 року. Його створення є частиною обіцянок, які Україна дала Міжнародному валютному фонду.

«Донедавна Порошенко був рішуче налаштований проти створення такого суду. У вересні на конференції під назвою «Ялтинська європейська стратегія» (Yalta European Strategy) у Києві він виступив проти створення окремого інституту, оскільки, за його словами, лише країни третього світу мають подібні антикорупційні суди», – ідеться у статті.

Однак, додає авторка, уже 4 жовтня Президент України заявив про свою підтримку щодо створення антикорупційного суду, а також пообіцяв, що найближчим часом він подасть відповідний законопроект з позначкою «терміново» для формування такого суду.

Проте у Трегуб викликає тривогу те, що Порошенко запропонував створити багатопартійну парламентську робочу групу для розробки цього законопроекту, оскільки «в Україні робоча група – це місце, куди направляються законопроекти для того, щоб там і померти».

За словами авторки, в Україні багато противників створення антикорупційного суду, які аргументують це тим, що «нам не потрібен окремий суд; нам потрібна палата або палати», «антикорупційний суд вимагає зміни Конституції», або ж «процедура вибору суддів буде несправедливою».

Усі ці зауваження не підкріплені фактами, тому вони просто не витримують критики. (…) Західні друзі України повинні наполягати на прийнятті цього закону вже зараз, до того ж вони повинні припинити нескінченні дебати з приводу формулювання статуту цього суду», – підсумувала Трегуб.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв