НАБУ розслідуватиме законність отримання Розенблатом диппаспорта

301
НАБУ зацікавилось законністю отримання диппаспорта Розенблата

Національне антикорупційне бюро України відкрило ще одне кримінальне провадження проти одного із фігурантів «бурштинової справи», нардепа Борислава Розенблата.

Цього разу детективи Бюро зацікавилися законністю отримання народним обранцем дипломатичного паспорта, який було вилучено 19 жовтня.

«Відомості про початок розслідування внесено детективами НАБУ до Єдиного реєстру досудових розслідувань 20 жовтня. Попередня правова кваліфікація – ч.1 ст. 366 Кримінального кодексу України. За версією слідства, службові особи Апарату Верховної Ради України, діючи за попередньою змовою з народним депутатом України Бориславом Розенблатом, із метою забезпечення останньому можливості виїзду за кордон, внесли завідомо неправдиві відомості до офіційних документів», – ідеться у повідомленні прес-служби НАБУ.

«Зокрема, службові особи управління забезпечення міжпарламентських зв’язків Апарату Верховної Ради України направили на адресу департаменту Консульської служби Міністерства закордонних справ України лист із проханням видати дипломатичний паспорт народному депутату Бориславу Розенблату, який нібито мав з 18 по 22 жовтня 2017 року виїхати до Ізраїлю для вивчення можливостей кооперації та співпраці між Україною та ізраїльською Торгово-промисловою палатою, а також Асоціацією виробників Ізраїлю», – додали у відомстві.

На підставі цього листа «у зв’язку з виїздом у службове відрядження» народному обранцю видали дипломатичний паспорт, який той використав 19 жовтня для виїзду до Федеративної Республіки Німеччина.

«Наведені дані, що свідчать про ймовірне внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, детективи НАБУ встановили під час розслідування кримінального провадження за фактом вимагання та одержання неправомірної вигоди за сприяння іноземній компанії в здійсненні видобутку бурштину в Україні (так званої «бурштинової справи»)», – підсумували антикорупціонери.

«БУРШТИНОВА СПРАВА»: НОВЕ ПРОВАДЖЕННЯ — ЗА ФАКТОМ ЙМОВІРНОГО ПІДРОБЛЕННЯ ОФІЦІЙНИХ ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ВИДАЧІ ДИПЛОМАТИЧНОГО …

Опубліковано НАБУ 20 жовтня 2017 р.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв