Георгій Тука: Поки ми голосуватимемо за гречку, досконалої системи виборів не буде

479
Перший заступник міністра з питань окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука

Тепер, коли акції протесту під ВРУ, практично, завершені, маю висловити своє ставлення як до активістів, так і до влади.

Я багаторазово зазначав, що підтримую всі вимоги протестувальників.

Недоторканість.

Цю жвачку ми жуємо вже багато років. Так багато, що вона вже й смаку немає. Дійсно, ганебне явище та кількість «обранців», які б’ються за «недоторканий мандат».

Що заважало більшості ініціювати цей процес, не очікуючи «вуличного пенделя»? Не знаю! І не сприймаю!

Також маю зазначити, що я прихильник не повної відміни недоторканості, а її обмеження. Я не хочу, щоб будь-яка влада (нинішня чи майбутня) безконтрольно мочила нещасних обранців за їхню громадянську позицію.

Антикорупційний суд.

Так, я виступав і виступаю ЗА створення такого суду. Одночасно, я сприймаю ті аргументи, які наводив Юрій Луценко в Дніпрі: чисельність суддів, відсутність приміщень, засобів зв’язку, персонали тощо. Виходячи з цього, я сприймаю таку позицію: зараз негайно створюється Палата і починає створюватись Суд. До того часу, доки запрацює Суд (рік-півтора) має працювати Палата. Відбір суддів до складу Падати має проходити за тими ж вимогами, що і до суддів Антикорупційного суду. Хоча, звісно, я б бажав, аби всі суди у нас були антикорупційними!

Виборче законодавство.

Мабуть, найбільш складне питання. Складне тому, що 99% наших громадян не орієнтуються в цьому питанні. Я маю чесних депутатів-партійців в друзях, так само маю і чесних мажоритарників. Сам особисто не сприймаю мажоритарку. Але і партійну систему не варто ідеалізувати! Вважаю, що досконалого варіанту не існує до тих пір, доки самі виборці будуть ходити на мітинги за гроші, голосувати за гречку і страждати «вождізмом» і вірою в царя-батющку, який прийде і порядок наведе. До тих пір, доки виборці (ми з вами) будуть готові продаватись – завжди будуть існувати системи підкупу. Лише ми (виборці) своєю позицією здатні виправити цю ганебну практику.

Я дякую і правоохоронцям за те, що їм вдалось утримати ситуацію під контролем!

Дякую переважній більшості протестуючих за утримання від насильницьких дій і витримку!

Щодо постійного запитання: чи підтримуєш ти протест?

Я з розумінням і симпатією ставлюсь до тих чесних людей, які вийшли під ВРУ! Я сприймаю їхні вимоги! Їх там була переважна більшість! Одночасно, я категорично проти проплачених «підставок під прапорці» і відвертих провокаторів-насильників.

Але!

З тими «вождіками» я, як кажуть, і на одному гектарі … не сів би! Одним місце на нарах давно, інші – відверті і цинічні маніпулятори і просто шукають себе у владі.

Найгіршим для мене є те, що там я побачив людину, яку завжди поважав і до якої завжди ставився з симпатією – Віктора Чумака. Не розумію, як Віктор вляпався в цю кучку лайна. Сподіваюсь, Віктор швидко зрозуміє свою помилку, відмиє руки і повернеться до своєї чесної і незалежної позиції!

Джерело: Георгій Тука

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв