Чому Путін став вождем Росії: думка експерта

359
На думку експерта, Путін став таким, як нині є, завдяки підтримці росіян на початку 90-х

Чинний президент Росії Владімір Путін став у Росії новим Лєніним або Сталіним, а вдалося йому це, оскільки росіяни наприкінці 90-х саме на такого правителя і чекали, а потім господар Кремля, відчуваючи підтримку, вирішив створити нову імперію.

Таку думку висловив професор грузинського Державного університету Ілії Олег Панфілов, передає ТСН.

«Росія за свою історію перейшла, як стверджують історики, від феодалізму до комунізму, а потім, розчарувавшись, – до ідеологічного бандитизму. Насправді Росія перейшла від царизму до вождизму, і з останнього стану вже більше ніколи не виходила, якщо не брати до уваги дев’ять років моральних поневірянь за часів Бориса Єльцина. Той переконував росіян полюбити демократію, але в демократії же вождів не буває, і тому росіяни не покидали надії, якщо не Ленін воскресне, то знайдеться той, хто його замінить. Знайшовся Путін», – зауважив фахівець..

За його словами, старий номенклатурник Єльцин навіть і не думав, що привів в Кремль найсправжнісінького комуніста та ще й чекістського походження – «і вся єльцинська демократія пішла нанівець, Путін її згорнув всього за два роки».

«Перші роки Росія жила, як у Христа за пазухою – нафта лилася рікою, газ рвали з руками. Було так добре, що Путін, який до того не знав, що таке державний устрій і економіка, став шантажувати покупців. За нормального життя, де є конкуренція, таке бажання Путіна розцінили б як шантаж і бандитизм. Але Путін не вгамовувався – він вирішив створити «русскій мір», нову імперію, де він би був головним вождем, а лідери сусідніх держав повзали б на колінах і просили, як милостиню, дати їм трохи газу та підкинути грошенят на прожиток», – підсумував Панфілов.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв