Чи можливий компроміс США і Росії щодо України: думка експерта

329
На думку політолога, у разі компромісу Кремль повинен вивести війська з Донбасу

Між США і Росією в питанні України можуть бути досягнуті певні домовленості щодо Донбасу за умови, що кожна зі сторін піде на поступки. Щоправда, господар Білого дому Дональд Трамп не може налагоджувати стосунки з президентом РФ Владіміром Путіним, якщо це будуть якісь половинчасті рішення. Таку думку висловив політичний експерт Сергій Постоловський.

«Трамп не хоче загострення конфлікту з Росією і дає зрозуміти, що США відкриті до діалогу, але Москва має враховувати американські національні інтереси у тих державах, де сьогодні має вплив РФ. Трамп цілком може погодитися на сценарій поступового введення миротворчого контингенту від лінії фронту і до кордону. Тому питання доступу миротворців до кордону буде відсунуте у часі», – запевнив фахівець у коментарі 24.

За його словами, скоріше за все, Трамп не проти російського сценарію місії ООН – розташування миротворців тільки на лінії розмежування. Однак Республіканська партія не дозволить Трампу налагодити стосунки з Путіним, якщо президент США захоче погодитися на ці умови Росії.

Якщо ж буде знайдено компроміс між США і Росією щодо місії ООН, додає Постоловський, Кремль у відповідь має вивести війська з Донбасу і, можливо, замінити ватажків так званих ДНР і ЛНР на тих, з якими може вести діалог Україна.

«Хоча питання у самій суті конфлікту. Хто б не очолював «ДНР/ЛНР», всі вони порушують українське законодавство. І американський спецпредставник Волкер заявив, що США проти переговорного процесу з бойовиками. Вашингтон чітко дав зрозуміти: ватажки «ДНР/ЛНР» – російські маріонетки, і з ними ніхто говорити не буде. Діалог буде вестися винятково з Москвою», – підсумував політолог.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв