Регламентний комітет ВРУ не виявив законних підстав для відставки Яценюка

212
Комітет із питань регламенту й організації роботи Верховної Ради України відхилив проект постанови щодо відставки Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка. 

Про це заявив заступник глави парламентського комітету Володимир Пинзеник. У повідомленні прес-центру фракції «Народний фронт» зазначено, що, згідно з рішенням комітету, обґрунтованим чинним законодавством, підставами для відставки Кабміну можуть бути ухвалення ВРУ рішення про недовіру Кабінету Міністрів України, відставка очільника уряду або його смерть. Також наголошено, що в розпорядженні парламенту немає заяви Яценюка про його відставку. 
Комітет надіслав свій висновок главі Верховної Ради Володимиру Гройсману, який нині зобов’язаний повернути проект постанови  суб’єкту права законодавчої ініціативи без його включення до порядку денного й розгляду на пленарному засіданні.
Підкреслимо, 16 лютого поточного року для ухвалення рішення про висловлення недовіри уряду нардепам не вистачило необхідної кількості голосів, після цього фракції «Батьківщина» й «Самопоміч» оголосили про вихід із коаліції. Затвердження відповідної резолюції могло би бути законною підставою для відставки Кабміну.
У зв’язку з провалом лютневого голосування, парламентарі не зможуть розглянути це питання раніше вересня цього року.

Коментарi

Коментарiв