Захід схопив Путіна на гачок – політолог

724
Директор аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк

Нині триває формування реального вирішення ситуації на Донбасі, і спецпредставник США Курт Волкер вибудовує його архітектуру, проводячи зустрічі з представниками України і Росії. Про це розповів директор аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк, коментуючи майбутню зустріч Волкера з Президентом Петром Порошенком.

За словами експерта, Волкер складає ті пазли, які великі політики не можуть скласти. Наприклад, зустрілися в «нормандському форматі» лідери країн: «сфотографувалися, поговорили про все добре і проти всього поганого і роз’їхалися, а технічні речі залишаються неузгодженими».

«Волкер рухається на дуже великій політичній і дипломатичній швидкості. Якщо він вирішить питання введення миротворців на Донбас до кінця року – то його кандидатуру можна подавати на Нобелівську премію», – запевнив Давидюк у коментарі 24.

Однак, додає він, у Кремлі сьогодні багато брудних деталей. Москва не хоче виводити свої війська, повертати Україні контроль над кордоном, платити репарацію за знищену інфраструктуру Донбасу, відповідати за вбите мирне населення. Росія хоче завершити конфлікт в обмін на легалізацію Криму. Тому завдання Волкера – все це звести до єдиного знаменника і вирішити.

Згідно з прогнозом, під час майбутньої зустрічі Порошенка і Волкера український Президент наполягатиме на двох принципових речах. Перша – відсутність змін до Конституції щодо особливого статусу Донбасу, оскільки парламент їх не ухвалить. Друге – введення місії ООН, яка дасть можливість мирного врегулювання конфлікту на Донбасі.

«Україна отримала підтримку ідеї миротворців від усього цивілізованого світу. Трамп, Меркель, Макрон і Трюдо підтримують такий сценарій. Навіть Путін її підтримав, хоча в деформованому вигляді. Але саме цим Захід його і взяв на гачок. Якщо Росія «за» – то будемо вирішувати, тим більше, що Кремль наполягає, що «їхтамнема», – підкреслює політолог.

Водночас позиція Путіна, за його словами, слабка.

«Він сам закликав до миротворців, а зараз не знає, як аргументувати, чого він відмовляється від місії. Миротворці будуть, хоча він намагатиметься вкинути туди максимум військ із країн-сателітів РФ. Але фільтрація, присутність великого озброєного контингенту дає змогу Україні випхнути за лінію кордону кремлівські війська, кавказьких найманців, бурятів, приватні армії і почати деокупацію і відновлення життя на Донбасі», – підсумував експерт.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв