Суд дозволив посадовцям СБУ не оприлюднювати свої декларації

324
Активісти обурені рішенням суду щодо СБУ

Окружний адміністративний суд Києва ухвалив рішення відмовити Центру протидії корупції у задоволенні позову щодо оприлюднення декларації очільника та посадових осіб СБУ.

Про це повідомили у прес-службі Окружного адміністративного суду міста Києва.

«Окружний адміністративний суд міста Києва розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу щодо оприлюднення декларації Голови та посадових осіб Служби безпеки України, ухвалив рішення – повністю відмовити позивачу (Центр протидії корупції) у задоволенні позову», – ідеться у повідомленні.

Під час розгляду адміністративного позову суд побачив конфлікт між захистом державної таємниці та зберіганням даних декларантів.

«Колегія суддів не вбачає ознак протиправності в оскаржуваному рішенні державного експерта про віднесення до державної таємниці інформації з електронних декларацій особового складу СБУ», – зазначили в суді.

Водночас у Центрі протидії корупції підкреслили, що відповідне рішення ухвалили через 9 місяців після подачі позову і назвали його «затягуванням».

«Фактично таке рішення суду дозволяє багатьом державним органам, окрім СБУ – поліції, НАБУ, Службі зовнішньої розвідки створювати власні системи декларування та не подавати декларацій в реєстр НАЗК», – наголосила юрист ЦПК Олена Щербан.

За словами активістів, вони обов’язково оскаржуватимуть це рішення суду, оскільки вважають, що воно «не має нічого спільного з правосуддям», а троє суддів у справі «просто начхали на практику ЄСПЛ (Європейського суду з прав людини), українські закони, совість та здоровий глузд».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв