Чи вийдуть українці на масовий протест: думка експерта

1322
Влада досі не готова доводити свою правоту громадянам?

Заява Генерального прокурора Юрія Луценка про те, що учасники мітингу біля Верховної Ради України нібито готують силовий переворот у країні та фінансуються з-за кордону, свідчить про те, що влада не готова йти не лише на діалог, але й боїться протестних настроїв. Чим більше таких заяв, тим більше прихильників у Майдану. Про це розповів директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

Експерт переконаний: влада не готова доводити свою правоту громадянам, вступати в предметний діалог, шукати альтернативу і точки дотику. Однак готова до силових варіантів, у тому числі через репресії.

«Заяви, що намети фінансує екс-«регіонал» Олійник, який переховується в Росії, про руку Москви, свідчать, що готується силовий варіант розгону наметового містечка. Це спровокує незадоволення українців, тому що буде явна несправедливість влади щодо протестуючих, які б вимоги вони не висували. Це призведе до нового витка нестабільності і протистояння. Це відверта дурість з боку влади», – підкреслив Кулик у коментарі 24.

За його словами, влада діє у такий спосіб, оскільки переоцінює власну підтримку серед населення. Керівництво країни думає, що не існує революційної ситуації, а критична маса незадоволених не дозріла до політичного протесту, тому не вийде на вулицю.

«Так, із тими вождями, які зараз є біля парламенту, і вимогами про велику політичну реформу – українці масово не вийдуть на вулиці. Але протестувальники змінюють формати і вимоги. Зокрема, вимагають ухвалення закону про імпічмент президенту. І це лякає владу», – підсумував політолог.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв