Навіщо Собчак потрібна Путіну на виборах: думка експерта

598
На думку журналісти, Собчак може отримати високу посаду в Росії

Мета телеведучої та журналістки Ксенії Собчак щодо президентських виборів у Росії 2018 року є цілком реальною, оскільки вона може отримати досить високу посаду у владі. Крім того, чинний президент РФ Владімір Путін може використати її як платформу для просування власної доньки Катерини, яка якраз і стане його наступницею.

Таку думку висловила російська журналістка Наталія Геворкян у статті для Радіо Свобода.

«Договірна участь Собчак у цих виборах зовсім не означає, що її політичні амбіції теж є фейковими. Впевнена, що вони – реальні, і Ксенія Анатоліївна хотіла посісти велику державну посаду. Не виключено, що щось таке їй пообіцяли, якщо вона «буде правильно поводитися». Припускаю, що її прихід в опозицію після парламентських виборів 2011 року та перед президентськими виборами 2012 року був стартом політичної кар’єри. Проте виявився фальстартом, оскільки двіжуха зів’яла і збереглася тільки навколо Навального», – зауважила авторка.

Вона також додала, що у підсумку Собчак зберіглася в медійному просторі як інтерв’юер і ведуча ток-шоу не на федеральних каналах, тобто вона не програла, перейшовши в помірну опозицію, з точки зору публічного присутності в інформаційному просторі, але на якийсь період часу програла з точки зору доходів, оскільки могла заробити більше, якби була присутньою на великих російських каналах.

«Путіна можна вважати в широкому сенсі членом сім’ї Собчака. Він вважає, що має право вимагати від членів сім’ї колишнього пітерського мера такої ж лояльності, яку проявив сам. У цьому сенсі Ксенія Анатоліївна не являє для Путіна будь-якої загрози, і цілком допускаю, що він може серйозно розглядати її перспективи в майбутньому, якщо вона вдало пройде перевірку», – підкреслює журналістка.

Крім того, вона розповіла про ще один можливий наслідок участі Собчак у виборах: «Спробувати вперше у Росії прогнати через передвиборну кампанію жінку – досить цікавий і своєчасний політичний експеримент. У Путіна немає спадкоємця (у всякому разі, офіційно), але у нього є дві дочки, одна з яких, Катерина, вже вийшла в публічний простір з кількома великими, дорогими проектами».

«Від людей, які з нею спілкувалися останнім часом, я знаю, що Катерині це цікаво, що для неї це не пуста формальна присутність, а реальна зацікавленість і залученість. Проте поки зберігається суворе табу на висвітлення життя дітей Путіна. І все ж в 2024 році Катерині буде 38 років, теоретично вона зможе брати участь в президентських виборах і забезпечити спокійну старість батька, а також його найближчого оточення», – підсумувала Геворкян.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв