Волкер пообіцяв, що ціна для Росії за вторгнення в Україну зростатиме

507
Волкер зробив низку важливих для України заяв

Спеціальний представник Державного департаменту з питань України Курт Волкер наголосив, що Росія має визнати: її зусилля з перетворення України на лояльного щодо Кремля гравця провалилися.

На закритій від журналістів частині зустрічі спікера Верховної Ради Андрія Парубія з Волкером була присутня голова парламентського комітету з питань закордонних справ Ганна Гопко, яка розповіла Радіо Свобода, про що говорив спецпред США.

За її словами, він запевнив українську делегацію, що США дуже зацікавлені і активно діють для відновлення територіальної цілісності України. І вони готові працювати з парламентом і усіма політичними силами, щоби це відбулось.

«І зараз по різних столицях, де він їздить – Париж, Лондон, Берлін, Відень – він постійно чітко говорить, що це гаряча стадія війни, а не заморожений конфлікт, намагаючись змінити російську пропаганду і ті наративи, які вона поширює. І щоби змінити ставлення до конфлікту на Сході України: що це не внутрішній конфлікт, а російське вторгнення», ­– цитує Гопко тези Волкера.

Крім того, американський політик підкреслив, що Росія має визнати: її зусилля з перетворення України на лояльного щодо Кремля гравця провалилися, оскільки українське суспільство зараз об’єднане як ніколи.

«Він чітко наголосив, що ціна за російську окупацію не буде змінюватися. Вона буде, навпаки, зростати. Так само підтримка міжнародної спільноти України не зменшиться. І що Кремль також має чітко розуміти, що відносини США-Росія-Європейський Союз погіршились саме тому, що Росія не здійснювала жодних кроків для того, щоби виконувати свою частину зобов’язань», – розповіла Гопко.

Окремо обговорив Волкер із представниками ВРУ перебіг українських реформ. Він відзначив у цій галузі прогрес, зокрема, щодо ухвалення медичної та пенсійної реформ. І наголосив на необхідності запровадити в Україні антикорупційний суд.

«Він чекає, що, зокрема, ті антикорупційні сили, які були до того, будуть посилені ухваленням антикорупційного суду», – додала Гопко.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв