Нардепи затвердили рекомендації щодо реформування ВРУ

247
17 березня 240 нардепів проголосували за постанову щодо рекомендацій Європейського парламенту для реформування ВРУ.

Радіо Свобода нагадує, що під час «українського тижня» в Європейському парламенті 29 лютого цього року колишній президент ЄП Пат Кокс продемонстрував звіт організації з рекомендаціями Україні щодо реформування Верховної Ради для вдосконалення її роботи.
Зокрема, йдеться про створення у ВРУ підрозділу щодо дотримання положень регламенту, скорочення кількості комітетів,перегляд календарного плану роботи сесії парламенту. Крім того, засідання Погоджувальної ради депутатських фракційзапропоновано проводити у закритому для ЗМІ режимі.
Відповідно до рекомендацій Європарламенту, запропоновано здійснювати документацію у цифровому форматі, залучити більшу кількість фахівців у галузі електронних технологій, подбати про високий рівень кібербезпеки ресурсів ВРУ, дозволити громадянм України коментувати на офіційному сайті структури законопроекти.
ЄП також закликав ухвалити Кодекс поведінки народного депутата, згідно з яким глава Верховної Ради матиме право відсторонити від участі у пленарному засіданні парламентаря, який виявляє ознаки насильства своєю поведінкою чи зриває роботу ВРУ.

Коментарi

Коментарiв