Розмови про зброю для України змінили розрахунки Путіна – екс-генсек НАТО

501
Колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен

Українські військові потребують оборонної допомоги, яку можуть надати тільки США, оскільки саме у власності Штатів перебуває більшість таких активів. Про це заявив колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен під час круглого столу, присвяченому обговоренню трансатлантичної єдності з питання України, передає Голос Америки.

За словами Расмуссена, НАТО не може надавати зброю, оскільки озброєнням володіють окремі країни. Якщо ж США візьмуть на себе провідну роль з цього питання, низка європейських союзників це підтримає.

Потреби Збройних сил України, підкреслює екс-генсек Альянсу не обмежуються лише зброєю. Українські військові також потребують устаткування для кращого захищеного зв’язку та глушіння сигналів, а також пристрої нічного бачення. Про це військові сказали Расмуссену під час його візиту до району поряд з контактною лінією місяць тому.

«Таку оборонну допомогу можна надати достатньо швидко», – переконаний політик.

Водночас колишній посол США в Україні Вільям Тейлор заявив, що надання зброї може відбуватись без зайвого розголосу: «Ми можемо надати зброю Україні з гучними церемоніями та навчаннями, а можемо зробити це тихо, без великої уваги громадськості».

Сам той факт, що представники адміністрації США почали говорити про надання оборонної зброї Україні у поєднанні з посиленням санкцій змінило розрахунки Путіна, стверджує Расмуссен.

Виявом цього, на його думку, є пропозиція Росії про введення миротворців, яка, хоча і не може бути застосована в запропонованому форматі, може стати базою для більш конструктивного підходу.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв