Влада використовує війну на Донбасі для власного виправдання – Ющенко

393
Ющенко різко розкритикував чинну владу України

Конфлікт на Донбасі часто влада часто використовує для виправдання своєї неефективної політики або її відсутності. Водночас у країні вищий рівень корупції, ніж будь-коли.

Про це заявив третій президент України Віктор Ющенко в інтерв’ю польському виданню Rzeczpospolita.

«Війна часто використовується, щоб обґрунтувати неефективну політику або відсутність якої б то не було політики. Це правда, що вона створює багато нових проблем, але другим її фронтом є економіка. Якщо тут зазнати поразки, то на першому теж програєш», – підкреслив політик.

Крім того, він ущент розкритикував фінансову політику чинного уряду: «Протягом трьох років девальвація української гривні досягла 350 відсотків. Але чому Сталін девальвував рубль не в 1942 році, а тільки в 1946-му? Тому що стабільна національна валюта є ефективним методом боротьби з окупантом. Я не в змозі пояснити, чому протягом останніх півтора років половина українських банків збанкрутували. Я не можу зрозуміти, що ще півтора роки тому у нас була 47-відсоткова інфляція. Тут ідеться не про війну, а про слабку фінансову, монетарну, а також банківську політику».

«Є дуже багато прикладів того, що багаторічна війна не заважає розвитку держави. Я маю на увазі Ізраїль. Коли там не було війни?», – зауважив колишній президент.

За його словами, серед інших помилок нинішньої влади – провал деолігархізації, оскільки монополізація і олігархізація української моделі економіки позбавляє державу не тільки економічної, але і соціальні перспективи.

«Це близько 20 або 30 осіб, які отримують прибуток. Незалежні аналітичні кола вважають, що з України виведено у податкові гавані 140 мільярдів доларів. Звичайно, цей процес тривав не два, не три роки. Тепер ми стоїмо у черзі до Міжнародного валютного фонду, аби отримати 17 млрд за чотири роки. Може бути, варто організувати круглий стіл і спробувати відповісти на питання: що нам потрібно зробити, щоб повернути ці 140 мільярдів доларів Україні?», – заявив Ющенко.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв