Облава Jugendhub: у діях силовиків побачили низку правопорушень

312
Юристи роз'яснили ситуацію щодо обшуків у Jugendhub

Своїми діями під час облави, обшуків і затримань у «Jugendhub» правоохоронці порушили низку статей Кримінально-процесуального, Кримінального кодексу та Конституції.

Про це ідеться у повідомленні юридичної компанії «Міллер», адвокат якої представлятиме інтереси затриманих осіб.

За словами юристів, правоохоронцями, які увірвалися у приміщення, не було пред’явлено ухвалу слідчого судді щодо проведення слідчих дій, чим було порушено ч. 3 ст. 236 КПК.

«Під час проведення слідчих дій було застосовано фізичну силу до відвідувачів закладу, чим було вчинене кримінальне правопорушення, передбачене ст. 365 КК. Перед проведенням слідчої дії представники правоохоронних органів не роз’яснили особам, до яких були застосовані такі дії, їх права і обов’язки, передбачені КПК, а також відповідальність, встановлена законом, чим порушили ч.3 ст.223 КПК», – наголошують фахівці.

Окрім того, було вилучено майно без дотримання норм ст. 236 КПК, проведені обшуки в інших приміщеннях, не вказаних в ухвалі, чим було порушено ст. 30 Конституції України, а також ч.5 ст.236 КПК.

Були обшукані майже усі відвідувачі, що порушило норми ч. 3 ст. 208, ст. ст. 223, 236 КПК. Окрім вищевказаних порушень відвідувачів закладу без оформлення документів, як передбачає норма ст. 104 КПК, було частково направлено в районний відділок поліції на вул. Герцена, 9.

«Досі залишається незрозумілим питання, на підставі якого нормативного документу понад 2 десятки людей було направлено у Деснянський військовий комісаріат. Такі дії не передбачені жодним нормативним документом», – заявили юристи.

Як зазначив адвокат компанії «Міллер» Роман Стоічев, у випадку із затриманням людей у «Jugendhub», які «ухиляються від призову на строкову службу», процедура їх призову порушена: «Фактично це незаконне затримання/утримання осіб (позбавлення волі)».

«Призовники зобов’язані за викликом прибути до військкомату, по прибуттю вони проходять медкомісію, яка визначає їх придатність до військової служби, роду військ. Далі їх, у разі придатності до військової служби, направляють до місця служби. В даному випадку громадяни були затримані під час обшуку, їм не був представлений захисник з моменту їх затримання, у подальшому без їх волі і згоди їх передали до військкомату, де їх утримують без їх волі і згоди, і можливості вільно пересуватися, утримують безґрунтовно, нібито для перевірки інформації про можливе ухилення від військової служби, при цьому намагаються провести їм медичну комісію, направити до місця служби, можливо виконати будь-які ще дії», – пояснив експерт.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв