РФ може розпочати війну з Грузією в разі перемоги партії Саакашвілі

203
У статті для сайту аналітичного центру Council on Foreign Relations директор Інституту міжнародного лідерства Маккейна Девід Креймер спрогнозував, що в разі перемоги на виборах у Грузії «Єдиного національного руху» РФ може розпочати війну з цією державою.

Нагадаємо, політична партія «Єдиний національний рух» була правлячою у Грузії під час президентства Міхеїла Саакашвілі, який нині є очільником Одеської ОДА і став громадянином України.
«Хоча ймовірність повномасштабної війни між Російською Федерацією та Грузією низька, не можна виключати поновлення конфронтації між цими країнами протягом наступного року-півтора», − підкреслив Креймер.
На думку експерта, Кремль може не лише посилити політичний тиск на Грузію, але й розпочати військовий конфлікт за низки умов. Зокрема йдеться про саміт НАТО у Варшаві, запланований на липень 2016 року, й парламентські вибори у Грузії, що може призвести до значного загострення конфлікту між двома країнами.
«Залежно від того, чи буде надано Грузії статус країни-кандидата у члени НАТО, Кремль може ухвалити рішення про посилення тиску на грузинську сторону. Якщо «Єдиний національний рух», партія колишнього Президента Саакашвілі, якого Путін ненавидить, матиме високі шанси на перемогу на парламентських виборах, Росія може втрутитися, щоби  не допустити такого результату, або ж відповісти на нього»., − висловив свою думку аналітик.

Коментарi

Коментарiв