Одеський суд звільнив терориста «ДНР»

382
В Одесі суд звільнив бойовика так званої ДНР

Одесит, який 2014 року приєднався до бойовиків «ДНР», відправившись заради цього до анексованого Криму, був звільнений від кримінальної відповідальності. Відповідне рішення ухвалив Приморський районний суд Одеси.

Ще у серпні 2014 року, після спілкування у соцмережі «ВКонтакте» з росіянином, одесит погодився пройти військову підготовку та вступити в лави бойовиків. Для цього він поїхав до анексованого Сімферополя. Звідти його відправили до Севастополя на базу 810 бригади морської піхоти РФ у Козацькій бухті. Там чоловік пройшов місячний курс спеціальної військової підготовки.

Наприкінці вересня його разом з іншими «курсантами» посадили на військову вантажівку та привезли до Керчі, де вони пересіли на буксир, на якому прибули в район Ростова-на-Дону. Звідти їх переправили через кордон в Новоазовський район Донецької області, де «зарахували» у так звану ДНР. Він був гранатометниками резервної групи швидкого реагування на БМП, повідомляє Думская.

У листопаді бандформування, до якого належав одесит, передало позиції угрупованню під назвою «Перша слов’янська бригада», і найманцю дозволили покинути зону бойових дій. Він виїхав до Росії, звідки прибув спочатку до окупованого Крим, а потім повернувся в Одесу. За «роботу» одесит отримав 1500 доларів США.

У жовтні 2016 року він прийшов в СБУ з повинною, через що потрапив під дію програми «Тебе чекають вдома».

Звільняючи чоловіка від кримінальної відповідальності, суд врахував, що він «не був організатором або керівником терористичної групи, а тільки її учасником, в вогневий контакт з силами антитерористичної операції не вступав, вогню з вогнепальної зброї не відкривав, участі в захопленні заручників не приймав, добровільно припинив свою протиправну діяльність та звернувся в правоохоронні органи України».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв