ЄС може запровадити безвізовий режим для Туреччини вже цього року

325
У заяві за підсумками саміту ЄС-Туреччина сторони оголосили, що в разі виконання всіх умов Євросоюзу турецька сторона вже в червні цього року може отримати безвізовий режим.

Виконання дорожньої карти щодо лібералізації візового режиму буде прискорено з метою пом’якшення візових вимог для громадян Туреччини не пізніше завершення червня 2016 року, за умови, що всі вимоги буде виконано, – зазначено в документі.
Також підкреслено, що турецька влада повинна створити всі необхідні умови для того, аби Європейська комісія мала змогу після відповідної оцінки виконання всіх критеріїв офіційно запропонувати скасування візового режиму для Туреччини у зазначені терміни. Згідно з пропозицією ЄК остаточне рішення ухвалюватимуть Європейський парламент і Рада Євросоюзу.
Прем’єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу під час саміту повідомив, що країна вже виконала 37 із 72 вимог Європейського Союзу для візової лібералізації. Очільник турецького уряду висловив сподівання, що вже до початку травня цього року турецька влада зможе задовольнити всі інші умови ЄС. 
Додамо, Туреччина й керівництво Європейського Союзу домовилися про повернення з 4 квітня мігрантів, які прибули на турецькі території з 20 березня поточного року. Угода покликана послабити міграційну кризу.

Коментарi

Коментарiв