Трамп затягує надання летального озброєння для України – ІноЗМІ

424
Трамп, як і Обама, затягує питання щодо зброї для України?

Президент США Дональд Трамп, так само як і його попередник Барак Обама, затягує з ухваленням рішення про надання Україні оборонної зброї попри те, що всі рекомендації вже підготовлені апаратом Ради нацбезпеки.

Трамп повинен ухвалити рішення вже зараз, щоб США припинили політику невтручання в  агресію РФ, що триває. Про це ідеться у статті The Washington Post.

«Після кількох місяців внутрішніх дебатів адміністрація Трампа застрягла на питанні про те, чи забезпечувати Україну оборонною зброєю, яку вона давно просила. Результатом де-факто стало продовження політики адміністрації Обами щодо відмови Києву в тому, що йому потрібно для опору російській агресії, а також посилення сумнівів у готовності президента Трампа виступити проти Володимира Путіна», – підкреслюють автори.

У Раді нацбезпеки в Білому домі стверджують, що адміністрація повільно, але впевнено працює над можливим наданням Україні засобів реагування на застосування танків, артилерії, а також іншого обладнання в окупованій частині на Сході України.

Водночас, додає видання, довгоочікуване рішення президента США матиме наслідки, що виходять далеко за межі Донбасу. Згідно з інформацією офіційного Києва, попри відносне зменшення напруги у східних регіонах, Москва досі докладає зусиль, щоб змінити ситуацію на місцях.

«США надають Україні військове обладнання, однак Вашинґтон досі не ухвалив рішення про забезпечення українських сил протитанковими ракетами «Джавелін», контрбатарейними радарами дальнього радіусу дії, щоб бачити російську територію, а також сучасними розвідувальними пристроями та засобами захищеного зв’язку. За часів президентства Обами, ключові фігури в адміністрації та Конгрес докладали зусиль, щоб змінити ситуацію. Однак, рішення було відкладено, оскільки кабінет Обами мав занепокоєння, що надання українцям військової допомоги збільшило б ризик ескалації кризи, розлютивши Путіна», – ідеться у публікації.

«Трамп часто каже, що хоче поліпшити відносини з Росією, але це можна зробити лише з позиції сили. Сполучені Штати не змогли запобігти вторгненню Росії в Грузію, Молдову та Крим. Трамп повинен зараз вирішити, чи допоможе він Україні відбити російську агресію, або ж дозволить Путіну створити ще один нескінченний «заморожений конфлікт», тоді як Сполучені Штати не втручаються й надалі», – підкреслено у підсумку.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв