«Список Савченко» потрібен для посилення тиску на РФ напередодні вироку, – експерт

183
Колишній Генеральний консул України у Стамбулі, дипломат Богдан Яременко у статті для Нового времени висловив думку, що «список Савченко» необхідний для посилення тиску на російську владу напередодні оголошення вироку.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко оголосив про створення списку осіб, проти яких необхідно запровадити санкції у зв’язку з їх причетністю до тортур над українськими політичними в’язнями, який незаконно тримає Російська Федерація. Зазначимо, перелік має офіційну назву «Пропозиції щодо списку осіб, відповідальних за незаконне утримання Надії Савченко».
18 березня Радіо Польща оприлюднило так званий «список Савченко», до якого належить 44 громадянина РФ і 2 громадянина України. Примітно, у переліку немає Президента Російської Федерації Владіміра Путіна.
«Думаю, якщо росіяни зволікатимуть із вирішенням долі Савченко, запровадження нових санкцій щодо її справи цілком ймовірне. Цей список перетвориться в конкретні рішення в дуже багатьох країнах. Світ реагує на дії Росії якимись хвилями: перша була після анексії Криму, друга – після збитого малазійського Боїнга, потім було Дебальцеве. Справа Савченко може стати черговим сплеском дій світової спільноти проти Російської Федерації», – зазначив Яременко.
На його думку, політичний тиск щодо цієї справи на Кремль може посприяти і звільненню інших українських політичних в’язнів, яких незаконно тримає під вартою російська влада.

Коментарi

Коментарiв