Росія може нацькувати білоруську армію на Україну – експерт

243
Кремль хоче натравити Білорусь на Україну?

Росія може використати територію Білорусі та її збройні сили проти України та НАТО за згодою чи навіть без політичного керівництва Білорусі.

Таку думку висловив заступник директора Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння з міжнародних питань Михайло Самусь під час засідання робочої групи щодо Білорусі Парламентської асамблеї «ЄС – Східні сусіди» (ПА Євронест) у Києві, повідомляє Укрінформ.

«Росія може використати територію Білорусі та збройні сили Білорусі проти України та НАТО за згодою чи без згоди політичного керівництва Білорусі», – підкреслив фахівець, оцінюючи вересневі стратегічні російсько-білоруські навчання «Запад-2017».

За його словами, основною метою навчань «Запад-2017» стала підготовка до проведення операцій на Західному стратегічному напрямку регіональною групою сил Союзної держави Росії та Білорусі за об’єднаним планом та під об’єднаним командуванням Генерального штабу ЗС РФ.

Під час навчань, додає фахівець, російське військове командування проводило оцінку стандартів білоруських підрозділів з метою забезпечення повної взаємосумісності з російськими військами, а також відпрацювало канал управління білоруськими військами «без національних фільтрів – міністерство оборони та генеральний штаб».

Окремо Самусь вказав на те, Росія проводить, фактично, гібридну агресію проти Білорусі, здійснюючи системні провокації проти Білорусі з метою закріплення залежності президента Олександра Лукашенка від Кремля.

«Зі збільшенням градусу протистояння російські спецслужби збільшуватимуть свої провокації на території Білорусі проти громадян Заходу та України, що буде спрямовано на те, щоб підставити Лукашенка», – зазначив експерт.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв