Експерт проаналізував роль РФ у сирійському конфлікті

234
Експерт програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Максим Бугрій проаналізував причини й наслідки втручання Росії у війну в Сирії.

«Конфлікт у Сирії, крім військового виміру, має і політичний. Наказ Путіна про виведення російських військ також є політичним аспектом. По-перше, це жест, який має свідчити про готовність РФ сприяти досягненню перемир’я, яке скоро має розпочатися під проводом ООН. По-друге, цим наказом Президент Російської Федерації констатує обмеженість участі свої держави у сирійському конфлікті і водночас дає Заходу сигнал, що не піде на значну ескалацію своєї участі», – висловив думку експерт.
Він також наголосив, що в цьому питанні Путін керується зовсім не миролюбними настроями, а небажанням РФ брати участь у наземній операції, оскільки Кремлю не вистачить для цього ні військових, ні фінансових ресурсів.
Крім того, Бугрій порівняв ситуацію в Сирії з ситуацією на Донбасі, де російська влада також заявила про певний відступ і перегрупування позицій із метою, аби продовжити наступ, коли для цього будуть більш сприятливі умови.
«Загалом втручання Росії в сирійський конфлікт не призвело до якихось значних зсувів у ньому. Так, армія Президента Башара Асада за допомогою російських військ змогла відбити в опозиції й «ІДІЛ» певні території, але кардинально це ні на що не вплинуло. Війна в Сирії як була у глухому куті далеко від миру, так там і залишилася», – наголосив експерт.

Коментарi

Коментарiв