Відоме на весь світ українське підприємство викрили на підробці документів

293
Українські митники викрили серйозну незаконну оборудку

Працівники Закарпатської митниці ДФС на митному посту «Ужгород» припинили імпорт в Україну високотехнологічної установки SYSTEM ROBOT AUTOMAZIONE моделі «HPLINE PLUS 28-120», вартість якої було сильно завищено.

Про це повідомляє прес-служба ДФС у Закарпатській області.

Високотехнологічну установку переміщували у розібраному стані чотирма вантажівками на митну територію України на адресу одного з провідних українських підприємств з розробки, виробництва, ремонту та сервісного обслуговування авіаційних газотурбінних двигунів для літаків та вертольотів.

Відповідно до поданих документів, загальна вартість імпортованого товару становила 3,1 млн євро. Обладнання поставляли в рамках виконання Державної програми по літакобудуванню у відповідності до Закону України «Про розвиток літакобудувальної промисловості».

При цьому поставка обладнання звільнена від сплати мита та митних платежів як обладнання згідно з Постановою КМУ від 09.08.17 №635 «Про затвердження Порядку та обсягів ввезення на митну територію України товарів суб’єктами літакобудування із звільненням від сплати ввізного мита та податку на додану вартість».

Враховуючи це, у працівників митниці виникли підозри щодо переміщення на митну територію України товару з порушенням митного законодавства, шляхом подання документів, що містять неправдиві дані.

За результатами вжитих аналітично-пошукових заходів працівники митниці встановили, що фактично товар експортований із території Європейського Союзу з вартістю 947 320 євро.

Фахівці митниці зробили висновок, що підприємство державної форми власності, намагалось застосувати схему використання бюджетних коштів не за призначенням, істотно завищивши вартість товарів, а кінцевою метою цієї оборудки взагалі могло бути виведення державних коштів за межі України.

Нині складено протокол про порушення митних правил за ознаками правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 483 Митного кодексу України на загальну суму 29,725 млн грн, предмети правопорушення вилучено.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв