У МЗС України поставили на місце Ващиковського після заяви про «антипольські погляди»

627
В Україні різко відповіли Ващиковському

Міністерство закордонних України  відповіло на висловлювання міністра закордонних справ Польщі  Вітольда Ващиковського і заявило, що в нашій державі немає антипольських настроїв.

Про це ідеться у офіційному коментарі відомства.

«Хотіли б наголосити, що в Україні немає антипольських настроїв, більшість українців абсолютно позитивно ставляться до Польщі, попри розбіжності в оцінках складного історичного минулого», – зазначили в МЗС.

Також тут підкреслили, що в українському суспільстві є чітке розуміння необхідності подальшого зміцнення співпраці з Польщею як в інтересах двох народів, так і всієї Європи. Підтвердженням цьому, на думку міністерства, є сотні тисяч українців, які проживають у Польщі.

«Свого часу разом з Польщею ми досягли розуміння, що історичне примирення можливе за європейським християнським принципом «Прощаємо і просимо пробачення». Переконані, що ми маємо йти до примирення шляхом взаємного сприйняття один одного, а не нав’язування своєї точки зору», – наголошується у повідомленні.

У дипломатичному відомстві також додали, що цей принцип польській стороні було запропоновано втілити у практичну площину шляхом підписання і реалізації відповідної дорожньої карти. Однак нині Польща не надала відповіді на пропозицію українського міністерства.

Нагадаємо, 2 листопада очільник МЗС Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що його країна запускає процедури, які не дозволять людям, що демонструють вкрай антипольські погляди, в’їхати до країни.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв