Держзавод закупив брухт на мільйони гривень у одіозного Фірташа – ЗМІ

222
Фірташ засвітився у черговому скандалі

Завод хімічної промисловості «Сумихімпром», який майже на 100% належить державі, замовив брухт на суму 80 мільйонів гривень у компанії «Укрспецлом», що може бути пов’язана із олігархом Дмитром Фірташем, який перебуває під слідством в Австрії.

Про це свідчить розслідування програми «Схеми» «Недержавний завод Фірташа».

Як виявили журналісти завдяки сайту Prozorro, у вересні 2017 року був проведений тендер на постачання чорних вторинних металів на 80 мільйонів гривень.

У результаті перемогу отримала сумська фірма «Укрспецлом». Згідно з офіційною інформацією, 2012 року її заснували Роман Хромов та Антон Приходько. Останній із 2005 по 2008 працював у «Кримському титані», який належить Дмитру Фірташу. У той же час там працював заступником голови правління Ігор Лазакович. Він на момент проведення цього тендеру обіймав посаду керуючого санацією заводу «Сумихімпром».

Відповідно, фірма, що може бути пов’язана із Фірташем через її засновника, постачає продукцію на завод, очолюваний його ж менеджером.

Телефоном один із засновників «Укрспецлому» Антон Приходько заявив журналістам, що навіть не знає, як виглядає Ігор Лазакович. І відкинув будь-який зв’язок із Дмитро Фірташем відносно контракту на постачання металобрухту на 80 мільйонів.

Як з’ясували журналісти, у цьому тендері брала участь ще одна компанія – дніпровська «Стальвтормет». Ця фірма була створена за день до оголошення початку торгів. Її статутний капітал – 10 тисяч гривень, а зареєстрована вона у квартирі її єдиного засновника та директора – Ірини Ларцевої, яка не захотіла говорити з журналістами про свою участь у тендері на 80 мільйонів гривень.

Отримати коментар керівництва «Сумихімпром» не вдалося: на запит офіційно на заводі так ніхто і не відповів.

Журналісти також виявили низку фактів, які доводять, що Фірташ продовжує контролювати «Сумихімпром» – через керівництво державного заводу та закупівлі продукції наближеними до нього компаніями. Це, в тому числі, ТОВ «Титан України», яка тільки за останній рік уклала тендерних угод із «Сумихімпромом» на майже 1 мільярд гривень.

Журналісти надіслали запит до GROUP DF Дмитра Фірташа з запитанням, у чому полягає інтерес олігарха на «Сумихімпром» та як вони можуть пояснити той факт, що велику кількість державних контрактів заводу отримували і продовжують отримувати компанії, пов’язані з бізнесменом. Однак за три тижні відповіді там так і не надали.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв