Чи загрожує Порошенку скандал із «Ленінською кузнею»: думка експерта

931
Експерт переконаний: скандал із заводом не загрожує Порошенку

Аудит Національного антикорупційного бюро України документів щодо закупки бронетехніки на заводі «Ленінській кузні», який належить Президенту Петру Порошенку, нічим йому не загрожує. Більш імовірно, що відповідальність понесе замовник. Таку думку висловив політичний експерт Андрій Вігірінський.

За словами фахівця, загроза є для працівників Держприкордонної служби, які закупили військову техніку.

«Якщо буде встановлено, що гроші виводилися через офшорні чи інші компанії на користь певних осіб, тоді питання буде до підприємства. Тому що це схема заволодіння державними коштами. Наразі, якщо підприємство визначило високу ціну, потім оподаткувало прибуток, то які питання? Завод – комерційна структура. Основний тягар відповідальності буде нести замовник – Держприкордонслужба», – підкреслив політолог у коментарі 24.

Водночас, додає він, якщо НАБУ за допомогою західних партнерів встановить, куди конкретно виводили гроші і яким чином закуповували комплентуючі, то можна говорити, що це сигнал для акціонерів, що не так просто сховати гроші, які вони заробляють в Україні.

На думку Вігірінського, керівників «Ленінської кузні» можуть притягнути у разі встановлення злочинної змови, а це зробити на підставі документів не так просто. Потрібно проводити оперативно-технічні заходи: негласні слідчі дії, стеження тощо. А це не відбувається заднім числом.

«Швидше за все, ітиметься про службовий злочин, вчинений працівниками Держприкордонслужби. Якщо умисел не доведуть, то це буде службова недбалість, що потягнула за собою збитки», – підсумував експерт.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв