Іран звинуватив США у зриві домовленостей щодо ядерної програми

198
Духовний лідер Ірану Алі Хаменеї заявив, що США не виконали свої зобов’язання згідно з домовленостями щодо іранської ядерної програми.

Раніше Європейський Союз оголосив, що не буде запроваджувати санкцій проти Ірану у зв’язку з посиленням напруги в регіоні, пов’язаної з ядерними випробуванням. Іранський духовний лідер наголосив, що навіть цей фактор не сприятиме розвитку відносин держави з іноземними партнерами, оскільки ті боятимуться оголошення санкцій Сполученими Штатами Америки.
Під час Новруза, персидського новорічного свята, у своєму зверненні до народу Хаменеї заявив, що нині першочерговим завданням для країни є повернення іноземних активів у банках, які були заморожені вже багато років у тому у зв’язку з запровадженням санкцій проти Ірану.
«Коли ми намагаємося обговорити це питання і зрозуміти, в чому проблема, стає ясно, що банки бояться американців», – підкреслив іранський лідер.
Домовленості між сторонами, ухвалені минулого року, передбачали замороження розвитку військової ланки ядерної програми Ірану в обмін на скасування нафтового ембарго щодо цієї держави й інших обмежувальних заходів. Експерти стверджують, що скасування санкцій повинно було сприяти розквіту економіки у країні, проте цього не відбулося у зв’язку з різким падінням вартості нафти на світовому ринку.

Коментарi

Коментарiв