У новому розслідуванні про офшори засвітились екс-соратник Януковича і однопартієць Ляшка

265
Світ сколихнув новий офшорний скандал

У нових офшорних документах, опублікованих журналістами Міжнародного консорціуму журналістських розслідувань, фігурують два громадянина України: екс-нардеп від Партії регіонів і товариш президента-втікача Віктора Януковича Антон Пригодський, а також екс-віце-прем’єр від Радикальної партії Валерій Вощевський.

Це випливає з «Райських паперів» на сайті ICIJ.

Згідно з результатами розслідування, Пригодського вважають єдиним акціонером ТОВ «Тюк» – компанії, зареєстрованій на Мальті 2013 року, основною діяльністю якої є «здійснення судноплавної діяльності», враховуючи придбання суден.

Відповідно до фінансової звітності TUC, поданої 2015 року, станом на 31 грудня 2014 року активи компанії оцінювалися приблизно в 6 мільйонів 600 тисяч доларів і складалися з будівництва суден. TUC також повідомив, що втрати склали близько 25,1 тисячі доларів, що дозволило йому не платити податки на прибуток в 2014 році, згідно з документом. Файл також показує, що TUC у липні 2015 погодився орендувати моторну яхту Santa Maria T, побудовану в Нідерландах, без імені користувача.

Відповідно до інформації реєстру Мальти, в грудні 2015 року Пригодський став акціонером Ala Int. Ltd. Це компанія, яка була заснована 2011 року і мала кілька напрямків бізнесу, включаючи сільське господарство, управління майном і придбання прав інтелектуальної власності.

Щодо Вощевського, то він числиться в реєстрі компаній Мальти як один з двох акціонерів і директорів Marfa Holding Ltd. разом з громадянином Мальтійської Республіки Марвіч Борг. «Марфа Холдинг» був зареєстрований на Мальті 10 грудня 2013 року. У Вощевського – 1080 акцій, у Борг – 120.

«Вощевський, здається, не виявив свою зацікавленість у «Марфі Холдинг», коли він зайняв посаду, але незрозуміло, чи був він зобов’язаний. Була також суперечка про те, чи має він мальтійське громадянство після того, як питання було піднято членом парламенту України. Вощевський заперечував, що він є громадянином Мальти. Компанія з’явилася в «розпуску» в Мальтійському реєстрі компаній в жовтні 2017 року», – наголошено у матеріалах розслідування.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв