Раді пропонують новий спосіб зняття недоторканності з нардепів

401
Низка нардепів пропонують новий спосіб зняття недоторканності з колег

На розгляд Верховної Ради України внесли законопроект, що передбачає спроби позбавити недоторканості усіх нардепів на першій сесії кожного скликання.

Про це ідеться у проекті закону №7255 «Про внесення змін до регламенту Верховної Ради України щодо надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання чи арешт народних депутатів України».

Авторами законодавчої ініціативи виступили народні депутати з фракції «Самопоміч» Єгор Соболєв, Семен Семенченко та Павло Костенко.

Вони пропонують внести зміни до закону про регламент ВРУ, що змусить спікера протягом першої сесії кожного скликання ставити на голосування позбавлення депутатського імунітету усіх народних обранців.

«Шляхом відкритого поіменного голосування більшістю голосів народних депутатів (мінімум 226 за – ред.)», – ідеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Нагадаємо, наприкінці жовтня цього року Соболєв заявив, що голосуватиме за зняття із себе депутатської недоторканності у разі відповідного подання Генерального прокурора Юрія Луценка.

У середині жовтня парламент проголосував за направлення до Конституційного Суду України двох законопроектів про внесення змін до Конституції у частині щодо скасування депутатської недоторканності.

Одна з цих ініціатив подана Президентом Петром Порошенком. Документ пропонує скасувати депутатську недоторканність із 2020 року.

Також у ВРУ зареєстровано законопроект №6773 авторства 158 народних депутатів, який передбачає скасування недоторканності негайно.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв